Powikłania po grypie

Engerix Oilatum Baby szampon

Grypa jest jedną z częstszych chorób zakaźnych. Na tę chorobę zapadają osoby w każdym wieku, najczęściej w okresie zimowym. Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Do zakażenia może też dojść w wyniku bezpośredniego kontaktu z chorym. Podstawą leczenia grypy jest odpoczynek w ciepłym pomieszczeniu. Chorobie często towarzyszy gorączka, dlatego ważne jest stosowanie leków przeciwgorączkowych. Grypy nie należy bagatelizować, bowiem jej konsekwencje są poważne. Jakie są zatem powikłania grypy?

Jest ich wiele, jednak do najbardziej poważnych następstw grypy, należy zaliczyć zapalenie płuc. Zazwyczaj rozwija się ono wówczas, gdy grypa miała bardzo poważny przebieg. Zapalenie płuc w przebiegu grypy objawia się m.in. dusznościami oraz znacznym osłabieniem. Często diagnozowane jest bakteryjne zapalenie płuc, za które najczęściej odpowiadają pneumokoki.

Kolejnym następstwem grypy jest zapalenie ucha środkowego. Zazwyczaj przed jego pojawieniem się, chorzy skarżą się na katar. Wirus grypy może także spowodować nasilenie przewlekłych chorób układu oddechowego. Dotyczy to w szczególności takich chorób, jak astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc.

Chcąc uniknąć wszelkich komplikacji, należy stosować się do zaleceń lekarskich. Nie należy skracać czasu potrzebnego do regeneracji organizmu. Początkowa poprawa nie oznacza bowiem, że można zrezygnować z dalszego leczenia.

zapalenie wątroby, czyli żółtaczka typu abc wymaga natychmiastowego leczenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *