Powikłania żylaków

Cervarix

Żylaki są jedną z najczęstszych dolegliwości, głównie wśród osób w wieku średnim. Choroba występuje zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Żylaki to nie tylko problem natury kosmetycznej, ale także zdrowotnej. Choroba ta wymaga właściwego sposobu leczenia, ponieważ może spowodować wiele nieprawidłowości.

Do jednych z częstszych powikłań choroby żylakowej zalicza się zakrzepowe zapalenie żył. Powstaje na skutek rozwoju stanu zapalnego, który ułatwia tworzenie się skrzepów. Największe zagrożenie występuje wówczas, gdy skrzepy wraz z krwią dostają się do takich narządów, jak np. serce. Równie często może występować zastojowe zapalenie skóry. Powstają wówczas wypryski, które przyczyniają się do świądu. U osób, u których rozwinęła się choroba żylakowa, często występuje obrzęk limfatyczny. Powodem jego powstania jest gromadzenie się wody w tkankach. Żylaki sprawiają, że paznokcie chorych zmieniają swój wygląd. Najczęściej ulegają skrzywieniu. Mogą także tworzyć się zrogowacenia.

Wszystkie te powikłania należy odpowiednio leczyć. Nie warto ich bagatelizować, ponieważ w niektórych przypadkach, stwarzają realne zagrożenie życia. Leczenie powikłań często ma charakter objawowy. Warto także pamiętać o jednoczesnym leczeniu choroby żylakowej. Zazwyczaj lekarz zaleca leczenie uciskowe, a niekiedy konieczna jest operacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *